Ettevõttest iAGRO

 • iAgro2_front_LOGOSTrimble (USA) – Trimble.Agriculture on GPS automaatjuhtimise (Autopilot) lahenduste turuliider, mis pakub automaatjuhtimise ja muid seadmeid põllumajandusmasinatele;
 • Dickey-John (USA) – eriti täpsed teravilja analüüsimisarvutid ja niiskuse mõõtmise seadmed (kasutavad teraviljateenistuse taatlemist);
 • FarmWorks (USA) – tarkvara põllumajandustalu või -ettevõtte arvestuse korraldamiseks. FarmWorksi lahendused võimaldavad sisestada andmeid põldude, kasutatavate seadmete  ning põllumaade plaanide kohta ja teha sissekandeid kulude kohta, mis lihtsustab kasumi jälgimist. Lisaks on võimalus koostada kaarte ja märkida põllumaid;
 • Wintex Agro (Taani) – erinevast sügavusest kiirelt ja lihtsalt mullaproovide võtmise seadmed;
 • „LocTracker“ (Leedu) – LocTrackeri süsteem edastab auto või mõne muu tehnika mahasõidetud vahemaa, seadmete (nt mootori või muude eriseadmete) tööaja, samuti kütusekulu aruanded valitud perioodi kohta.

.

Täielik ja integreeritud põllumajanduse seadmete komplekt

sprendimai

.

Lahendused

Trimble_200px

 

Trimble on üks esimesi GPS süsteemide tootjaid ja kahtlemata ka nende süsteemide liider maailmas. Ettevõte toodab GPS süsteeme, mida kasutatakse põllumajanduses, sõjatööstuses, aviatsioonis, geodeesias, ehitustööstuses jne.

Trimble’i juhtiva positsiooni traktorite, kombainide ja teiste põllutöömasinate automaatseks juhtimiseks kasutatavate GPS seadmete turul tingis osaliselt see, et üks suurimaid traktorite tootmise kontserne CNH Global N.V., millele kuuluvad CASE ja New-Holland, otsustas loobuda oma AgroGPS-Autopilot süsteemide arendamisest ja allkirjastas partnerlepingu GPS liidriga Trimble. Seetõttu on ka kõik AgroGPS-Autopilot süsteemide sisseseaded, mida kasutatakse firmade CASE ja New-Holland tehnikas, toodetud ettevõttes Trimble.

CNH valitud strateegiat toetavad ka teised traktorite tootjad, kuna Trimble on tunnustatud turuliider GPS tehnoloogiate valdkonnas: toodab RTK (2,5 cm) täpsusega tehnoloogiaid, tagab GLONASS signaalide vastuvõtmise jne ja on sõltumatu  AgroGPS-Autopilot süsteemide tarnija. Praegusel ajal komplekteeritakse Trimble’i seadmetega nii CASE kui New-Hollandi traktorid, aga ka kõik AGCO grupi (Fendt, Valtra, Challenger, Massey Ferguson) ja teiste tootjate masinad, sh ühildub Trimble’iga ka John Deere’i tehnika. Enam kui tuhandele erinevale tehnikamudelile valmistab Trimble täiskomplekteeritud AgroGPS-Autopilot süsteemilahendust. Seetõttu ühilduvad Trimble’i seadmed täielikult, olenemata sellest, millise tootja tehnikat Te kasutate. Lisaks saate vajadusel Trimble’i seadmed tõsta ühest tehnikast teise, kuna need „ei ole tundlikud traktori või mõne muu põllumajandustehnika värvi suhtes“.

iAGRO pakub RTK (2,5 cm) täpsust tagava lahenduse, kasutades GSM/GPRS modemit ja võttes vastu RTK VRS parandusi.

sprendimai_farmworks2009. aastal ostis Trimble’i ettevõte Farm Works Software, mille tarkvara on oma valdkonna populaarseim. Spetsiaalne süsteem aitab juhtida põllumajandustegevuse peamisi protsesse. Trimble integreeris FarmWorksi tarkvara teiste Trimble’i toodetega, mis tagab suure produktiivsuse ja efektiivsuse.

sprendimai_wintex

Taani ettevõte Wintex Agro on spetsialiseerunud mullaproovide võtmise seadmete tootmisele ja on 15 tegutsemisaasta jooksul kogunud suure kogemuspagasi ja omab ülemaailmset võrku. Wintexi seadmeid kasutatakse juba palju aastaid ka Eestis. Wintex 1000 on muutunud populaarseimaks kuni 30 cm sügavuste mullaproovide  võtmise seadmete turul. Wintexi seadmed Wintex 2000 ja Wintex MCL3, mida saab kasutada igat tüüpi mullas sügavusel 1,20 m kuni 2 m, on vaieldamatult turuliidrid. Kõike uuem Wintex Agro toode Wintex 1000s on revolutsioon kuni 30 cm sügavusel mullaproovide võtmise seadmete tootmises. Uus toode on valminud 15-aastase töökogemuse põhjal, töötab kiiresti ja usaldusväärselt igat tüüpi mullas.

sprendimai_dickeyDICKEY-John ühendab tootjad, kellel on pikaaegne kogemus elektrooniliste seadmete projekteerimise ja tootmise alal. Nemad toodavad kõige täpsemaid teraviljade niiskuse mõõtmise seadmeid. Väga suurt huvi tuntakse Eestis ettevõtte UAB iAGRO tutvustatud täpsete teraviljade niiskuse analüüsimisseadmete GAC® ning kaasaskantavate miniGAC® ja miniGAC® Plius vastu. UAB iAGRO pakub ka Dickey-Johni heina niiskuse mõõtmise seadmeid.

LocTrackeri süsteem edastab auto või mõne muu tehnika mahasõidetud vahemaa, seadmete (nt mootori või muude eriseadmete) tööaja, samuti kütusekulu aruanded valitud perioodi kohta.

sprendimai_loctracker

 • Transpordi jälgimine reaalajas
 • Liikumisajalugu
 • Sõidumaa aruanded
 • Kütusekulu aruanded
 • Töö- ja puhkeaja aruanded
 • Töörežiimi või liikumise trajektooride rikkumiste fikseerimine
 • Sõidulehte koostamine